ZAJĘCIA DODATKOWE

Poniżej zostały przedstawione informacje na temat zajęciach dodatkowych które odbywają się w naszym przedszkolu.

LISTA

Zajęcia logopedyczne odbywają się w dwóch formach: zajęcia profilaktyczne z całą grupą przedszkolną oraz zajęcia terapeutyczne odbywające się w małych grupach.

Profilaktyka logopedyczna prowadzona jest w ścisłej współpracy z wychowawcą grupy i skupiona jest na szeregu ćwiczeń i zabaw oddechowych, słuchowych oraz takich, które aktywizują aparat mowy dziecka.

Terapia logopedyczna dla dzieci w przedszkolu prowadzona jest w formie zajęć grupowych. Grupy dopasowane są pod kątem wady wymowy, którą należy przepracować. Zajęcia prowadzone są z użyciem ciekawych materiałów.

Dodatkowo organizowane są warsztaty dla rodziców i dzieci. Podczas warsztatów rodzice mogą wypracować narzędzie do pracy z dzieckiem oraz mają okazję do przeprowadzenia ćwiczeń według zaleceń specjalisty.

Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistą, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Obie formy zajęć logopedycznych prowadzi Michał Nochowicz- więcej inf. o specjaliście na stronie www.logopediazpsem.pl

Przemysław Urbaniak zajmuje się animacją dziecięcą od 5 lat. Za główny cel wyznaczył sobie naukę poprzez zabawę, bo nic tak nie przekonuje dzieci jak właśnie zabawa. Materiał, z którego korzysta jest w większości autorski, sam komponuje i pisze piosenki dla najmłodszych. Starannie przemyca w nim doskonalenie słuchu, obeznanie z różnymi gatunkami muzycznymi, pobudza poczucie rytmu i uczy współpracy grupowej. Z dziećmi znajduje wspólny język dzięki swojej szczerości i zrozumieniu ich potrzeb, bo , jak mówi, praca z nimi wymaga aby samemu dzieckiem się stać.

Obecnie prowadzi zajęcia teatralno-wokalne oraz rytmiczne w kilkunastu placówkach regionu poznańskiego, oraz pracuje jako instruktor muzyczno-wokalny w Centrum Kultury w Czempiniu. Poza działalnością edukacyjną, Pan Przemek zajmuje się muzyką także zawodowo, komponując i pisząc piosenki, które wykonuje na swoich koncertach. Jest także recenzentem muzyki jazzowej dla jednego z portali internetowych promujących ten właśnie styl muzyczny.

Celem prowadzonej w przedszkolu gimnastyki nie jest korekta istniejących już wad postawy, lecz prewencyjne działanie wprowadzane zapobiegawczo. Zajęcia mają przyzwyczaić dzieci do aktywności fizycznej a także do podstaw dyscypliny w sporcie, jednocześnie kształtując ich ciało za pomocą ćwiczeń elongacyjnych, oddechowych, priopioreceptywnych, kondycyjnych, równoważnych i wzmacniających partie mięśniowe istotne w stabilizacji centralnej. Gimnastyka jest prowadzona w taki sposób, aby dzieci odczuwały radość z ruchu, a także aby wykorzystywały swój potencjał motoryczny. Ćwiczenia dostosowane są stopniem intensywności i trudnością do wieku dzieci, są także modyfikowane na bieżąco. Mają charakter zabawy, która wraz z rozwojem zmienia się w konkretne zadania.

Zajęcia prowadzi lektor szkoły językowej SUKCES:

„Uczymy języka angielskiego już od najmłodszych lat! Nasze  wieloletnie doświadczenie w pracy w żłobkach i przedszkolach pozwoliło nam wypracować skuteczne i sprawdzone metody nauczania języka obcego wśród dzieci. Pracujemy w oparciu o materiały znanych wydawnictw tj. Longman, Cambridge itd., a także autorskie materiały, karty obrazkowe tzw. flash cards, gry językowe, ”realia” czyli konkretne przedmioty, matę edukacyjną do zabaw ruchowych „Zzuple”, wierszyki i piosenki. Nasze zajęcia to niesamowita dawka wiedzy w zabawie. Dla urozmaicenia zajęć często bawimy się w ruchu po angielsku, tańczymy i wykonujemy proste prace plastyczne.”

Kreatywne warsztaty z klocków piankowych.

Klocki piankowe to zdobywca wielu nagród w świecie zabawek m.in. „Spiel gut” i ToyTalk. Tworzymy z nich z dziećmi niezwykłe, plastyczne dzieła. Każde z zajęć to wyjątkowa artystyczna przygoda, której tematyka dopasowana jest do wieku oraz zdolności manualnych dzieci

Blok cyklicznych spotkań  naukowych warsztatów dla dzieci. Podczas zajęć wyjaśniamy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkrywamy tajemnice świata nauki. Na zajęciach dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzają doświadczenia chemiczne i eksperymenty fizyczne.

Scenariusze zajęć Labokids dostosowane są do wieku, zainteresowań i możliwości percepcyjnych dzieci. Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo. Korzystamy z profesjonalnych pomocy dydaktycznych i naukowych, zapewniamy dzieciom odzież i sprzęt ochronny (fartuszki i okulary), a doświadczenia chemiczne wykonywane są wyłącznie przy użyciu bezpiecznych substancji.